Sizi aramamızı ister misiniz?

 • ADINIZ & SOYADINIZ
 • E-POSTA
 • KİŞİ SAYISI SEÇİNİZ
 • GİDİŞ TARİHİNİZ
 • CEP TELEFONU NUMARANIZ
 • GİDİLECEK YER           
Bilgileri eksiksiz girdiğinizden emin olunuz.
Visa Service Vize Başvuru ve Destek Merkezi

AVUSTRALYA VİZESİ


Randevunuzu oluşturmadan başvuru merkezine gelmeniz durumunda başvurunuz kabul edilmeyecektir. Randevunuzu oluşturmak için 0850 360 13 10 numaralı hattımızdan bize ulaşmanız ve da Randevu formunuzu doldurmanız yeterlidir.

Randevunuzu oluşturduktan sonra randevunuza gelirken size özel randevu mektubunuzu beraberinizde getirmeniz gerekmektedir. Başvurunuzu gerçekleştirmek için randevu almak zorunludur.

Avustralya vize başvurunuz 3 aydan daha kısa süreli (kısa süreli) bir başvurusu ise Avustralya Konsolosluğuna gitmenize gerek kalmadan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Avustralya vize başvurunuz için gerekli ön işlemler tarafımızdan hazırlanacak olup, Avustralya konsolosluğunun yetkilendirilmiş olduğu VFS GLOBAL kurumunun randevu sistemine girişinizin yapılması sağlanacaktır. Başvuru sahiplerinin başvuru tarihi ve gidiş tarihi arasında 90 gün öncesinden başvurusunu gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Randevunuz müşteri temsilciniz tarafından oluşturulduktan sonra gerekli evrak listesi başvuru sahibi/sahipleri ile paylaşılacaktır. Evraklarınız ile beraber randevu tarihinde vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Randevu almadan gerçekleştirmek istediğiniz vize başvurunuz kabul edilmez. Başvuru esnasında size sunmuş bulunduğumuz güncel evrak listesini eksiksiz ve tam olarak getiriniz. Evraklarınızda eksiklik olması durumunda gün içerisinde tamamlayıp getirmeniz istenebilir veya tarafınızdan tekrar randevu almanız istenebilir. Bu durumun önüne geçmek için süreci yetkili temsilciniz ile tamamlamanız gerekmektedir. Yetkili temsilcilerimizle iletişime geçmek için 0850 360 13 10 numaramızdan bize ulaşabilir ve ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

AVUSTRALYA VİZE BAŞVURU İŞLEM SÜRECİ

Müşteri temsilcilerimiz tarafından size verilen randevu gününde evraklarınızı Avustralya Konsolosluğu’nun yetki vermiş olduğu VFS GLOBAL kurumuna teslimi gerçekleştirdikten sonra 90 güne kadar olan Avustralya kısa süreli ziyaretleriniz için başvurunuzun sonuçlanma süresi ortalama 5 ile 15 iş günüdür. Bu süre zarfında konsolosluklar tarafınızdan ek belge isteme ve mülakat yolu ile görüşme talep etme hakkına sahiptir. Ayrıca yoğun talep oluşan seyahat dönemlerinde konsoloslukların yaşadığı yoğunluk göz önünde bulundurulmalıdır.

Konsoloslukların çalışma saati ve iş günleri işlem süresinde etkili olmakla beraber bu süreç dikkate alınarak gerekli randevu alınmalıdır. Belgeler ve pasaport işlemleri dahil edilerek ve randevu tarihinin iş günleri dahilinde alınması, resmî tatiller ve çalışma saatleri dışındaki günlerde işlem sürecine dahil edilemeyeceği bilinmelidir.

VİZE BAŞVURUNUZ İÇİN İZLEMENİZ GEREKEN İŞLEM SIRASI

 • Vize başvurusunda bulunacağınız ülke sistemi üzerinden randevualınız.
 • Başvuru sahiplerinden istenilen gerekli evrakları tamamlayınız.
 • Gerekli başvuru formunu eksiksiz doldurunuz.
 • Tarafınıza verilen tarih ve saatte randevu günü başvuru adresinden bulununuz.

NOT: FİRMAMIZ AVUSTRALYA’YA GERÇEKLEŞTİRECEĞİNİZ SEYAHATLERİNİZDE GEREKLİ VİZE İŞLEMLERİ İÇİN BİR ARACI KURUMDUR. AVUSTRALYA VİZESİ BAŞVURULARINIZ İÇİN 0850 360 13 10 TELEFON NUMARASINDAN DETAYLI BİLGİ ALINIZ.

AVUSTRALYA VİZE KATEGORİLERİ

C TİPİ (KISA SÜRELİ) VİZE BAŞVURULARI

Seyahat süresi maksimum 14 güne kadar olan turistik başvurularınız ve 90 güne kadar olan aile akraba ve arkadaş ziyareti, ticari amaçlı iş seyahati, staj ve eğitim amaçlı, fuar kongre ve sportif etkinliklere katılım amaçlı Avustralya’ya gerçekleştireceğiniz ziyaretleriniz için kısa süreli vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

Avustralya vizesi için hazırladığınız evraklarınızı tarafımıza ileterek başvuru tarihinden önce online olarak kontrol ettiriniz.

Avustralya Vize Başvurusu için hazırlanması gereken standart evrak listesi;

 • Pasaport: Pasaportunuz vize başvurunuzdan itibaren minimum 6 ay vize bitişinizden itibaren minimum 3 ay geçerli olması gerekir ve on yıldan eski olmamalıdır. Pasaportunuz resimli ve içerisinde boş sayfalar bulunmalıdır. Daha önce gerçekleştirmiş olduğunuz seyahatleriniz var ise vize fotokopileri başvuruya eklenmelidir. Herhangi bir sebeple isim değişikliği gerçekleşmiş ise evlilik, boşanma gibi nedenlerle yapılan değişiklikler pasaportunuzda güncellenmiş olmalıdır.
 • Başvuru Formu: Vize başvuru formunuz eksiksiz doldurulmuş ve sizin tarafınızdan imzalanmış olmalıdır. Şahsen yapılmayacak başvurularda vekaleti alan kişinin kimlik fotokopisi ve vekalet formu ıslak imzalı olmalıdır. (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)
 • Biometrik Fotoğraf:Biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz, fonu beyaz, güncel 6 aydan eski olmalıdır. Ebatları 35×45 mm tüm yüzün net göründüğü 1 adet fotoğraf gereklidir
 • Seyahat Sağlık Sigortası:Tüm Schengen ülkelerinde geçerli en az 30.000 Euro teminatlı sigorta poliçesi her durumu kapsayacak şekilde aslı ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile ibraz edilmelidir. (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)

NOT: AB/AET vatandaşı eşleri ve AB/AET vatandaşlarının 21 yaş altındaki çocukları seyahat sağlık sigortası ibrazından muaf tutulmaktadır.

SEYAHAT REZERVASYONLARI

 • Uçak rezervasyonu (Tarafımızdan sağlanmaktadır.)
 • Tur organizasyonu dahilinde seyahat gerçekleştirecek başvuru sahipleri rezervasyonları sunulmalı ve gidiş dönüş tarihleri ile seyahat detaylarını içerir olması gerekmektedir.
 • Kalınacak süre için yeterli miktarda maddi imkana sahip olunduğuna dair belgeler

NOT: Vize başvurusu talebinde bulunulan pasaport üzerinde deforme ve yırtılma bulunmamalı ve pasaportun geçerlilik süresinin yurt dışından dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekmektedir. Vize başvurusu taleplerinde işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için pasaportun geçersiz olmasına sonuç veren bir bilgi ile karşılaşılması gibi durumlarda işlem ve randevunun iptali ile karşılanacağı bilinmektedir.

TİCARİ VİZE BAŞVURULARI

Avustralya ticari amaçlı vize başvurusunda Avustralya tarafından ticari davetiye gönderilmelidir. Örnek ticari davetiye talebi için 0850 360 13 10 numaradan yetkili temsilcilerimizden ücretsiz destek alınız.

Ticari amaçlı ziyaretiniz için kısa süreli ya da uzun süreli vize başvurusu yapabilirsiniz. İlk defa vize başvurusunda bulunacak iseniz vize talebiniz size gönderilen davetiye tarihi aralığında onaylanacaktır. Sonrasında gerçekleştirecek olduğunuz vize başvurularınızda daha uzun süreli vize talebinde bulunabilirsiniz. Eğer önceki vize başvurularınızda parmak izi uygulamasına girmiş iseniz vize başvurunuzu vekalet verdiğiniz şirket veya şahıslar sizin adınıza gerçekleştirebilirler. Ticari amaçlı ziyaretleriniz için gerçekleştireceğiniz vize başvurularınızda randevu alımı zorunludur randevusuz başvuru gerçekleştiremezsiniz.

Ticari amaçlı vize başvurusunda bulunurken Konsolosluğun yoğunluğunu göz önünde bulundurarak seyahat tarihinizin öncesinde randevu alınız, evraklarınız kontrol ettirildikten sonra başvuru yapınız.

NOT: Ticari Amaçlı vize başvurusunda firmamız aracı kurum olup işlem sağlamak için 0850 360 13 10 numaralı hattımızdan bize ulaşmanız veya randevu formunuzu doldurmanız yeterlidir.

TURİSTİK VİZE BAŞVURULARI

 • Seyahat sürecinde Avustralya’daki masrafların ne şekilde karşılanacağına dair başvuru sahiplerinin meslek gruplarına ait gelirle ilgili belgeler (ör. maaş ödemeleri, hesap cüzdanı, kira geliri, tarım üretimi, Avustralya’dan gelen havale vs.)
 • Başvuru sahibi ev hanımı, öğrenci, 3 aydan az süreli çalışan veya çalışmayan kategorisinde yer almakta ise sponsor evrakları ya da Avustralya’dan davet eden kişi tarafından verilen taahhütname/davetiye gereklidir.

TRANSİT VİZE BAŞVULARI

 • Transit Vize gideceğiniz ülkeye ait seyahat planı, oturma müsaadesi ve pasaporttaki ilgili sayfanın fotokopisi veya asıl gideceğiniz ülkeye giriş izni veren diğer belgeler sunulmalıdır.

VEKALETEN MACARİSTAN VE SLOVENYA TIR VİZE BAŞVURULARI

 • Türkiye’de işverenden alınan iş ilişkinizi gösteren ve masrafların karşılanacağını garanti eden Almanca hazırlanmış teyit yazısı
 • Avustralya’da verilecek hizmet hakkında gerekli belgeler; Avustralya’da iş yapılan firmanın posta ve telefon bilgilerini de içeren bir teyit yazısı
 • Türkiye çalışmakta olunan firmanın Ticaret Sicil Kaydı
 • C2 Listesiı
 • Başvuru sahibinin sürücü belgesi ve uluslararası sürücü belgesi (beynelmilel ehliyet)
 • Avustralya’da trafiğe kayıtlı TIR kullanılacaksa 484/2002 sayı ve 01.03.2002 tarihli yönetmeliğe göre AB şoför belgesi ibraz edilmelidir.

KÜLTÜREL VEYA SPORTİF AMAÇLI VİZE BAŞVURULARI

Avustralya’da etkinliği organize eden kurum/kuruluş tarafından düzenlenmiş davetiye veya sözleşme (etkinliği organize edenin adresi ve iletişim bilgileri ile etkinliğin yapılacağı yer ve bilgi) etkinliğin yapılacağı zaman aralığı ve etkinliğin türü başvuru sahibinin etkinlikteki görevi

EĞİTİM AMAÇLI VİZE BAŞVURULARI

 • Avustralya’daki eğitim görülecek okul veya kurstan başvuru sahibinin adına eksiksiz isim listesini içeren detaylı bir yazı. Bu yazı öğrencinin eğitim süresi, eğitim içeriği ya da öğrenci değişim programı hakkında da bilgi içermelidir.

YASAL UYARI: Firmamız bir konsolosluk veya fahri konsolosluk ile anlaşma içerisinde değildir. (İData, Vfs Global, Orange Vize, TlsContact vs.)